Mały Tabor

Przepraszamy, brak miejsc na wszystkich zajęciach Małego Taboru.

 

Zajęcia baśniowo-dramowe

To zajęcia muzyczno-ruchowo-treatralne przeznaczone dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Prowadzenie: Agnieszka Hakizimana i Katarzyna Wińska, przygrywa: Witold Roy-Zalewski.

Młodzi uczestnicy przez tydzień będą pracować nad wielkopolską opowieścią, w której, ze względu na temat Taboru, będzie istotny element wesela. Pod koniec młodzi aktorzy zostaną sfilmowani, a nakręcony materiał będzie częścią filmu obejmującego też inne działania taborowe.

Scenariusz zostanie oparty na wybranej opowieści lub opowieściach z wielkopolskich zbiorów Oskara Kolberga i Otto Knoopa. Zajęcia wypełnią gry i zabawy tradycyjne oraz zainspirowane tradycją, a także wyobraźnią dzieci i prowadzących. Poprzez śpiewy, zabawy, tańce i rysowanie dzieci zilustrują usłyszaną historię.

Grupa do 20 dzieci w wieku 5-12 lat.

 

Zrób se lalkę

Prowadzenie: Magda Wojciechowska, Beata Kabała

Podczas zajęć będziemy robić lalki z gałganków, a wykorzystując rozmaite materiały, elementy zdobnicze i techniki (od szycia po malowanie) stworzymy wspólnie grupkę Biskupian i Biskupianek. Powstaną też takie stwory, jak koniki, ponieważ wszystkie one zostaną wykorzystane w Poklatkowie, albo w zajęciach baśniowo-dramowych. Stworzymy również elementy scenografii: miasto, las i co uczestnikom wyobraźnia podsunie.

Zajęcia przeznaczone są dla mieszanej grupy wiekowej, szczególnie zaś polecane uczestnikom zajęć filmowych i baśniowo-dramowych, w których grać będą powstałe postacie. Każdy twórca będzie mógł zabrać swoją lalkę do domu jako pamiątkę.

Zajęcia bez ograniczeń wiekowych.

 

Scenografowo

Prowadzenie: Kinga Łon

Podczas tych zajęć będziemy tworzyć scenografię do przedstawień i filmów realizowanych w trakcie Taboru. Słowo „scenografia” brzmi bardzo poważnie, ale pewnie nie raz już ją przygotowywaliście, nawet o tym nie wiedząc. Będziemy zatem malować krajobrazy, na tle których rozwinie się akcja filmu poklatkowego, stworzymy elementy strojów do teatrzyku, realizowanego na zajęciach baśniowo-dramowych, oraz zbudujemy makiety i elementy niezbędne do realizacji filmu taborowego. Pracy plastycznej i technicznej będzie zatem dużo i dla każdego. Dlatego zajęcia są przeznaczone dla wszystkich bez względu na wiek.

 

Tańce i zabawy

Podczas zajęć będziemy poznawać różne gry i zabawy sprawnościowe, logiczne, taneczne, muzyczne, a nawet siłowe oraz tańce. Będziemy to robić na różne sposoby – raz podczas opowieści czy przy zabawie w teatr, innym razem poprzez wspólny śpiew, a jeszcze innym – w trakcie gier z piłką. Poznamy też różne instrumenty muzyczne i spróbujemy na nich wspólnie zagrać. To, w jaki sposób danego dnia odbędą się zabawy, zależy od prowadzących, którzy będą się w ciągu tygodnia zmieniać. Jako że pochodzą z różnych miejsc i mają różne zainteresowania, uczestnicy poznają zabawy z różnych części Polski, a może też z zagranicy.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 5 do 12 lat.