Obraz

Przepraszamy, brak miejsc na wszystkich warsztatach.

 

Biskupiańskie poklatkowo

Prowadzenie: Natalia Spychała

Na tegoroczny Tabor przyjeżdżamy z projektem, który łączy zajęcia dramowe przy żywej muzyce tradycyjnej z animacyjnymi, podczas których będziemy tworzyli film poklatkowy. Ten z kolei częściowo zostanie włączony do filmu fabularno-dokumentalnego kręconego podczas Taboru. Scenariusz zajęć opieramy na bajce wielkopolskiej. Z pewnością będzie w niej wątek weselny, który rozbudujemy – temat Taboru kręci się przecież wokół wesela. Bajkę poznamy pierwszego dnia. Następnie przez pięć dni będziemy tworzyć na jej podstawie postacie, sceny, obrazy, jednocześnie krok po kroku fotografując przedsięwzięcie. Do tego nagrywamy dźwięki i muzykę, a metodą poklatkową zrealizujemy film. Młodzież uczestnicząc w zajęciach stanie się współtwórcą prawdziwego filmu animowanego i części filmu fabularnego.

Grupa do 20 osób. Zajęcia przeznaczone dla młodzieży od 10 roku życia.

 

Biskupiańskie pejzażowo

Prowadzenie: Kinga Łon

Tego jeszcze na żadnym Taborze „Domu Tańca” nie było: prawdziwy plener malarski! Pod okiem artystki poznamy techniki szkicowania, malowania i dopracowywania dzieła artystycznego. Codziennie spotkamy się na części teoretycznej, podczas której poznamy arkana malarstwa, a później ze sztalugami, pędzlami i farbami wyruszymy w plener w poszukiwaniu interesującego nas obrazka. Po powrocie praca oczywiście zostanie omówiona. Zdobyte umiejętności będzie można wykorzystać m.in. w trakcje zajęć scenograficznych i rękodzielniczych.

Stworzony obraz stanie się oczywiście dla uczestnika pamiątką z Taboru. Niektóre z prac zostaną wykorzystane jako makiety realizowanych podczas Taboru filmów.

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych.

 

Scenografowo

Prowadzenie: Kinga Łon

Podczas tych zajęć będziemy tworzyć scenografię do przedstawień i filmów realizowanych w trakcie Taboru. Słowo „scenografia” brzmi bardzo poważnie, ale pewnie nie raz już ją przygotowywaliście, nawet o tym nie wiedząc. Będziemy zatem malować krajobrazy, na tle których rozwinie się akcja filmu poklatkowego, stworzymy elementy strojów do teatrzyku, realizowanego na zajęciach baśniowo-dramowych, oraz zbudujemy makiety i elementy niezbędne do realizacji filmu taborowego. Pracy plastycznej i technicznej będzie zatem dużo i dla każdego. Dlatego zajęcia są przeznaczone dla wszystkich bez względu na wiek.