Taniec

Przemiany wokół wesela

Ostatnie miejsca

Prowadzący: Jacek Hałas, Grzegorz Ajdacki i Agnieszka Hakizimana

Eksperyment, który opiera się na założeniu, że wszyscy jesteśmy twórczy, a tradycja może być świetnym materiałem wyjściowym dla naszej twórczości. Będziemy się poruszać wokół tematów i treści weselnych, a to, jaką ostatecznie formę przyjmą nasze działania, do końca nie będzie wiadome. Czy w kilka dni uda się nasze fascynacje, wizje dotyczące kultury i zdobywane podczas Taboru umiejętności przekuć w nową artystyczną formę? Czy pół-efekt pracy uda nam się pod koniec Taboru połączyć z propozycją Biskupian, pamiętających dawne wesela? I co z tego wyjdzie ? koncert, teatr, performance? Tego nie wiemy. Ale z chęcią się z Wami spotkamy, aby tego doświadczyć.

Zaczniemy od różnych ćwiczeń tanecznych i teatralnych, którymi spróbujemy uruchomić wyobraźnię. Uruchomioną wyobraźnię wzbogacimy kilkoma wysłuchanymi pieśniami weselnymi i fragmentami starych relacji z wesel, po czym postaramy się stworzyć z tego artystyczną wizję całości. Pod koniec Taboru ekipa filmowców nagra cały materiał, a później zmontuje z niego film. Czy to będzie film dokumentalny, czy fabularny, też do końca nie wiadomo. W każdym razie – zabawa będzie przednia.

Zajęcia nie mają szczególnych ograniczeń wiekowych, choć przewidujemy, że wezmą w nich udział głównie dorośli.

 

Potańczmy

Prowadzenie: Grzegorz Ajdacki z pomocą miejscowych i przyjezdnych tancerzy.

Warsztaty są przeznaczone dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Będziemy tańczyć tańce z różnych części Wielkopolski: z Biskupizny, Hazów, Bukówca Górnego i z Regionu Kozła. W przypadku tańców biskupiańskich zastosujemy w praktyce szczególne połączenie tradycji muzycznej, śpiewaczej i tanecznej. Zwrócimy również uwagę na zasady obowiązujące podczas zabaw i, oczywiście, wesel.

Zajęcia bez ograniczeń wiekowych, choć sądzimy, że odbiorcami będą głównie dorośli i młodzież.

Uwaga! Warsztaty Potańczmy prowadzone są w ramach pasma wieczornego i są dostępne dla wszystkich uczestników Taboru Wielkopolskiego bez dodatkowych opłat. Planowane są 3 spotkania.